Dziś rozprawię się z kolejnymi trzema mitami. Ciekawi mnie, czy też się z nimi zetknęliście.
MIT 4: Patrzenie na siebie przez “bite” 60 minut nie jest czymś, co chciałoby się regularnie powtarzać.
Zgadzam się w 100%, tylko że tak nie wyglądają dobre zajęcia online! Jak już pisałam w pierwszej części artykułu, na zajęciach zdalnych oglądamy reportaże, gramy w gry językowe, robimy interaktywne zadania, uczymy się tworzyć korespondencję biznesową lub pisać wypracowania maturalne, robimy notatki w wirtualnym zeszycie, powtarzamy słownictwo i utrwalamy gramatykę. Patrzenie na siebie przez kamerę stanowi tylko ułamek tego, co dzieje się na zajęciach
MIT 5. Na zajęciach online słucha się tylko głosu nauczyciela.
Nie! Tak jak podczas tradycyjnych zajęć, tak i online oglądamy wspólnie reportaże, skecze i fragmenty filmów oraz słuchamy różnego typu nagrań dzięki czemu ćwiczymy się w rozumieniu różnego sposobu mówienia i odmiennych akcentów.
Zadzwoń po indywidualną wycenę
MIT 6. Na zajęciach online nie ma podręcznika.
Może być. Są wydawnictwa, które wypuszczają elektroniczne wersje swoich książek językowych. Do dyspozycji mamy też CD-Romy dołączane do podręczników oraz całe strony w internecie z materiałami uzupełniającymi daną metodę – filmami, nagraniami, objaśnieniami gramatycznymi i interaktywnymi ćwiczeniami. Możemy też wysłać kursantowi skan tej czy innej strony której potrzebujemy, a dzięki – jak zwykle – specjalnym aplikacjom, będzie on ostry, równo przycięty, w kolorze i świetnej jakości. Dodatkowo będziemy mogli na nim podkreślić to, czy owo i nanieść własne notatki a na zakończenie umieścić go w specjalnym folderze albo prezentacji zawierającej dodatkowe materiały przeznaczone dla danego kursanta.
Przekonałam Cię do zajęć online?
Ciekawy jesteś co odpowiem na inne „zarzuty” dotyczące zdalnej nauki?
Masz jakiekolwiek pytania?
Napisz je w komentarzu. Chętnie rozprawię się z kolejnymi mitami dotyczącymi nauki online. Kolejna część o faktach i mitach już wkrótce!
P.S.
Jeśli przegapiłeś pierwszą część mojego artykułu o mitach, możesz ją znaleźć tutaj: Nauka języka online – FAKTY I MITY (część 1)
Chcesz poznać nieoczywiste korzyści zdalnej nauki? Kliknij na link poniżej: 5 nieoczywistych korzyści z nauki języków online
O tym zaś jak dokładnie wyglądają nasze zajęcia zdalne opowiadam tutaj: Jak wyglądają nasze zajęcia online?